Jdi na obsah Jdi na menu
 Kočičí tlapkou, aneb deníček

6.10.2007 Poprvé v nové rodině

Dneska mě pánečci odvezli od maminky Píšťalky k nové paničce. Po cestě jsem byla hodná, trošku jsem plakala a bylo mi smutno. Když jsme přijeli na místo, čekalo nás hlasité "uvítání" . Moje nová panička má doma jorkšírka a tomu jsem se vůbec nelíbila. Pořád na mě štěkal, tak jsem na něj vrčela. Bála jsem se ho a tak jsme si vlezla za obývací stěnu a tam chtěla zůtat. Jenže pak najednou bylo ticho, pejsek odešel se svojí paničkou ven a já zůstala se svojí novou člověčí maminkou sama. Už jsem se nebála, vylezla ven a hned se utíkala vyčůrat na záchůdek. Potom jsme spolu usnuly na gauči. Večer se pejsek Nicky vrátil a já zase hupsal za stěnu.
Stihla jsem si všechno prohlédnout a očichat. Mám krásný pelíšek s dekou, mističky na masíčko, granulky a vodu, záchůdek a dokonce už i škrabadlo, ale mnohem víc mě byví skákat po židlích a po stole. Prý jsem asi křížená veverka s tygříkem :o) Nová panička mě brání, je moc hodná, ale to prý ten pejsek taky. Až povyrostu, já mu ukážu....
Obrazek

13.10.2007 Můj první týden
Tak už je to týden, co jsem u nové paničky Alenky. Je na mě mocinky hodná, prý jsem její zlatíčko.
Stačila jsem toho už spoustu stihnout. První dva dny pro mě byly hodně krušné. Nicky, jorkšírek paniččiné dcery se nemohl smířit s tím, že už nebude jediný mazlíček doma, tak na mě pořád štěkal a vrčel a já se ho bála. Vůbec jsme si nemohla odpočinout, jen když odešle na procházku ven, tak jsme měla možnost si chviličku schrupnout paničce na klíně. Stačila jsem si už všechno prohlédnout a prozkoumat. Dvakrát kvůli mě museli holky oddělávat gauč, protže jsem si za něj zalezla a neuměla sama vylézt. nemusím vám říkat, kdo mě tam zahnal. jasan, Nicky. Tak mu schválně papám jeho granulky a masíčko. On zase ochutnává moje. Panička říká, že se z nás zblázní. Nicky má spoustu hraček, většina plyšáků je větších než já. Moc ráda si s nimi hraju, ale i já mám svoje hračky. Myšičky, balonky a různé kočičí blbůstky. Tak s Nickym pěkně řádíme...

1.11.2007
Minulý týden jsem byla se svou paničkou na očkování. Vůbec to nebolelo, panička si toho ani nevšimla a já taky ne. Tak šikovného máme pana doktora. Nesla jsem se k němu v nové červené přenášecí tašce. Panička mi nakoupila kupu granulek a masíčka a taky už mám pěknou sbírku hraček. Jen je musíme schovávat před Nickym. On mi je bere a žužlá je. Už spolu vycházíme, často dopoledne býváme sami doma, když je panička v práci. Ráno se jí motám pěkně pod nohama, i pod rukama. Ochutnávám snídani, vodu ve dřezu a už jsem ochutnala i tu záchodovou :o( Taky mě už zavřeli do skříně a do koupelky. Ve skříni jsem usnula úplně vzadu za oblečením a panička mě pak půl hodiny hledala všude možně. Nicky říkal, že to byla sranda, když lezla po čtyřech a volala na mě čičičiči :o) Včera mi byla panička objednat velkou škrábbací prolézačku s domečkem. Už se nemůžu dočkat, až ji donese domů. A taky asi dostanu novej záchůdek, protože ten co mám je jen provizorní a písek lítá všude kolem (a nejen písek).

23.11.2007
Moje panička je prostě senzační. Mám svůj vlastní kočičí dětský pokojíček! Věřte tomu, nebo ne, ale je to pravda. Ještě ani nechodil Ježíšek a já už jsem zahrnutá dárky. Tak především, dostala jsem velikánké polézadlo-odpočívadlo a ještě takové závěsné sedátko na topení. Všecičko je krásně heboučké a měkkoučké. Dočkala jsem se i záchůdku. Koupili mi ho až v Brně. Je plastové, přenosné s průhlednými dvířky, kterými můžu proskakovat. Když jsem ho dostala, celý večer jsem jen skákala dovnitř a ven... Z prostorné chodby, která je v centru našeho bytečku a je to takový průchozí pokoj, se stalo moje království. Kromě prolézačky a záchůdku tu mám i svůj pelíšek, hračky, a taky jídelní koutek s mističkama na vodu, granulky a masíčko. S Nickym se tu pořádně vyblbneme. Když mě zlobí, tak si to s ním umím vyřídit! A abych nezapomněla, panička říkala, že už jsem velká holka a že už budu spávat v noci sama v tom pelíšku a ne s ní v posteli. Asi se jí nelíbí, jak na ni vždycky vrčím :o)

Moje první Vánoce
Opravdu se povedly! Nejdřív si dvounožci postavili do obýváku stromek a pak na něj začali věšet různá cinkrlátka a ozdůbky. Moc se mi líbily, ale nemohla jsem si s nimi hrát. Tak krásně se leskly! To je prý vánoční stromeček a báňky. Na Štědrý večerj sme všichni dostali spoustu dobrůtek od maminky. I já s Nikouškem. Potom jsme rozbalovali dárečky a já našlapod sromečkem balónky a myšičky. Všechno jsem pečlivě prozkoumávala a vlezla do každé tašky a balíčku :o) To mě táák unavilo, žejsem pak usnula.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář